Robot
Foto: Salim Issa
Designér Jakub Berdych vytvořil pro festival designu v Mikulově moderní verzi kubistického robota. Kromě něj představí Andrea Mancuso a Emilia Serra svůj Analogia Projekt, Grand designérka Monika Drápalová s Pavlem Brejchou novou kolekci.

Nejúspěšnější ryze české slovo "robot" si je většina schopna spojit s Karlem Čapkem a jeho sci-fi románem R.U.R. z roku 1920. Když se ovšem designér Jakub Berdych dozvěděl, že jeho skutečným autorem je dost možná bratr Josef, profesí malíř, inspirovalo ho to k jeho zatím poslednímu výtvoru. Jen tak mimochodem, tím předposledním byla podoba nové trofeje Českého lva.

"Srovnáním slova s jeho prací malíře se nejde ubránit dojmu, že podobu robota předznamenal Josef už ve svých kubistických malbách, kde jako neforemní roboti vypadali všichni. S přihlédnutím k tomu jsem se snažil vtisknout jeho představě třetí rozměr," říká Jakub Berdych.

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.