Aplikaci na sledování zdravotního stavu má dnes skoro každý chytrý telefon - Ilustrační foto.
Foto: Foter.com/Jason A. Howie
Společnost Apple usilovně pracuje na nových aplikacích. Tentokrát se zaměřila na systém, který by uživatelům usnadnil sledování jejich zdravotního stavu. Nově spojila své síly se start-upem Gliimpse, který vyvíjí programy, do nichž mohou uživatelé bez obav zadávat své zdravotní údaje a sdílet je s lékaři. "Zdravotní sestra" do kapsy by tak mohla pomoci lékařům v diagnóze nemocí u jejich pacientů.

Fanoušci mobilních aplikací dnes už mohou běžně sledovat, kolik kroků nebo kilometrů denně ujdou či naběhají, kolik hodin naspí nebo si jednoduše zapsat, co všechno za den snědí, a tak si i snadno vypočítat, jak dlouho by měli jezdit na rotopedu, aby spálili vydatný oběd nebo večeři.

Americká společnost Apple se ale rozhodla jít ještě o něco dál. Pro své zákazníky chce vytvořit speciální platformu a aplikace, které by jim umožnily nosit v kapse – nebo v případě speciálních hodinek iWatch dokonce na zápěstí – rovnou celou svou zdravotní složku.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.