V larpu s názvem Projekt Systém se účastníci stanou součástí fiktivního totalitního státu.
Foto: Archiv Court of Moravia
Larp (z anglického Live Action Role Play) je forma realistické hry, ve které se lidé vtělují do různých rolí. Hry larp mají v Česku asi třicet tisíc hráčů. Jedna z nejoblíbenějších her u nás je simulace totality s názvem Projekt Systém.

Být na chvíli někým jiným si někdy přál snad každý  pro fanoušky takzvaného larpu (z anglického Live Action Role Play) je ale takové předstírání koníčkem. Simulacím reality, ve kterých se můžete na několik hodin i dní stát třeba tajným agentem nebo být součástí posádky uvězněné v ponorce desítky kilometrů pod mořem, propadly už desítky tisíc Čechů.

"Děti se učí poznávat svět skrze hru na prodavače nebo na doktora, v určitém věku ale tyto rolové hry mizí. My si uvědomili, že i dospělí potřebují občas poznat svět skrze jinou roli," říká Petr Pouchlý ze společnosti Court of Moravia, která se pořádání tzv. larpů věnuje dnes už profesionálně.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.