Tomáš Etzler
Foto: HN – Libor Fojtík
Druhá nejsilnější ekonomika na světě, která politicky a sociálně zůstala v 70. letech. Tak charakterizuje Tomáš Etzler, zpravodaj České televize, současnou Čínu. Za jeden z největších problémů v zemi považuje násilné vyvlastňování. Situaci ale mění k lepšímu internet.

Ještě před pár lety tvrdil, že si nedovede představit, jak by při své novinářské práci mohl založit novou rodinu. Dnes má tříměsíčního syna a tříletou dceru, profesi nezměnil. Zatím. Tomáš Etzler, zpravodaj České televize v Číně.

HN: Poslední sjezd Komunistické strany Číny by měl přinést do tamní politiky řadu změn. Dají se tedy čekat zásadní reformy v celé společnosti, třeba omezení cenzury?

Odpověď je jasná – ne. Je otázka, jestli Si Ťin-pching, který se má stát prezidentem, zahájí alespoň částečné změny. Všichni ale tvrdí, že bez zásadních reforem politických, ekonomických a sociálních se Čína řítí do záhuby. V posledních třiceti letech zažila obdivuhodný hospodářský vzestup, stala se druhou nejsilnější ekonomikou světa. Ale panuje tam ohromné napětí, protože politicky a sociálně zůstala v 70. letech minulého století.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.