Antonín Panenka se stejnojmeným časopisem
Foto: ČTK
Tištěný Panenka se už na první pohled liší od podbízivě naleštěných fotbalových magazínů. Vychází na hrubším matném papíru svázaném do půlcentimetrového hřbetu a vynikající grafickou úpravou připomíná spíš publikace o výtvarném umění.

Takový nápad mohla uskutečnit jen parta novinářských donů Quijotů maličko říznutých Švejkem: ve Španělsku, zemi fotbalových mistrů světa i Evropy, se rozhodli založit alternativní časopis o fotbalové kultuře a dali mu název Panenka. Když nedávno slavil druhé narozeniny, přizval si k mediálnímu třesku i svého kmotra a inspirátora Antonína Panenku.

Jé, pan Panenka!" vyjekne blonďatá dáma za odbavovací přepážkou ruzyňského letiště, když pohledem do pasu zjistí, koho má před sebou. "Mohl byste se mi prosím podepsat?" V tu chvíli se fronta pasažérů letících do Barcelony na pěkných pár minut zastaví. "Ještě jeden autogram pro Péťu Pokornýho. A ještě pro...," žadoní pracovnice. Cedule s propiskami přistrkují i její kolegové ze sousedních přepážek.

Cesta na palubě letadla pak už probíhá v příjemně nudném poklidu. Tonda vytáhne pár zmačkaných listů časopisu Křížovka a dává se do luštění. "Kdysi jsem si na cesty brával knížky, hlavně detektivky, ale nejoblíbenější kratochvílí fotbalistů byly samozřejmě karty," odpovídá na otázku, jestli křížovkám, buňkovkám a osmisměrkám propadl už v mládí. "Luštím až teď na stará kolena. A občas křížovky i sestavuji. Člověku aspoň nezakrní mozek." Poslední písmena tajenky vpisuje už nad cílem cesty.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.