Huyen Do Thu
Foto: HN – Jan Schejbal
Narodili se nebo vyrůstali v České republice. Dnes už studují vysoké školy nebo shánějí práci. Obojí je pro ně obtížné. Potomci prvních vietnamských emigrantů pociťují, že stále nemají stejné možnosti jako Češi. Uvažují proto o tom, že sami emigrují.

Huyen Do Thu přijela do Česka, když jí bylo šest let. S rodiči žila v Desné v Jizerských horách. Posledních pět let studovala v Praze ekonomii a management na soukromé vysoké škole Unicorn College. Získala titul bakaláře a v rámci studia absolvovala jeden rok v Kalifornii. Do Spojených států by se ráda vrátila a dokončila si vzdělání, případně si tam našla práci.

„V Americe jsem se nestačila divit, tam nikdo nerozlišuje, odkud kdo je, tady to ještě člověk občas pocítí. Když třeba přijdeme celá skupina Vietnamců do restaurace, lidé se po nás ohlížejí, zatímco v Americe se nad tím nikdo nepozastaví,“ vypráví šestadvacetiletá Huyen. Multikulturní prostředí jí vyhovovalo, zatím ale shání práci v Česku, chtěla by získat praxi.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.