Ve sklepení hradu Bečov nad Teplou opatrují 133 lahví vína z 19. století.
Foto: ČTK
Vinný poklad byl nalezen společně s Relikviářem sv. Maura v roce 1985. Na své ocenění čekalo 136 lahví prvotřídního vína, koňaku a šampaňského téměř třicet let. Každá lahev má hodnotu minimálně 200 tisíc korun.

Vína, koňak a šampaňské objevené spolu s relikviářem sv. Maura na bečovském hradu v roce 1985, mají cenu zhruba 20 milionů korun. Památkářům to řekl špičkový český sommeliér Jakub Přibyl, kterého nechali "vinný poklad" po téměř třiceti letech od nálezu ocenit.

O objevu

Celá sbírka pochází ze soukromého majetku rodiny Beaufort - Spontin, která během druhé světové války kolaborovala s nacisty a po vydání takzvaných Benešových dekretů musela opustit republiku.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.