Mléko - ilustrační foto
Foto: Shutterstock
Váháte, zda z regálu obchodu dát do vozíku čerstvé nebo trvanlivé polotučné mléko? Z hlediska obsahu bílkovin, vápníku a vitamínů je to jedno, ukázalo srovnání časopisu dTest. Jediné mléko pro děti Tatra Kravík redakci poněkud zklamal.

Maso, vejce, mléko i další potraviny podléhají přísné kontrole, zda splňují přísné normy. Když se poté provalí, že místo hovězího masa je v mletých kuličkách koňské, nebo že vejce nepochází  od slepice z českého chovu, jak je uvedeno na obale, tu a tam se objeví pochybnosti i u jiných potravin.

Spotřebitelský časopis dTest nechal prověřit 28 mlék nakoupených v českých obchodech. V žádném z testovaných výrobků laboratoř nezjistila přítomnost těžkých kovů, zbytky pesticidů ani nebezpečné bakterie. Všechna mléka měla náležitý obsah bílkovin i vápníku. Test také ukázal, že tyto cenné živiny mléko neztrácí ani po odtučnění.

"Spotřebitelé mohou vybírat jednoduše podle toho, co jim vyhovuje, případně podle ceny. Rozdíly mezi testovanými výrobky byly minimální,“ shrnuje výsledky testu vedoucí redakce dTestu Daniel Pavlis.

HN

Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.