Jiří Šimsa, zakladatel sítě Dobrá čajovna
Foto: HN – Libor Fojtík
Milec čaje. Tak o sobě mluví. Černý, zelený, zlatavý, bílý, žlutý - Jiří Šimsa zasvětil život čaji ve všech jeho odstínech a vůních. Procestoval kvůli němu půlku Asie, ocitl se ve vězení a vydal se i za oceán.

Vulgarita, hrubost, alkohol a nesvoboda. Někde mezi tím se před třiceti lety v Jiřím Šimsovi zrodil milovník čaje. Tehdy ještě nesmělý mladý muž si na vojně udělal z přípravy a pití čaje rituál jako svoji malou soukromou revoltu proti každodenním příkazům, drilu a hrubosti ostatních.

„Pozoroval jsem ty čajové lístky, jak si volně plavou, a ten pohled mě osvobozoval. Vojnu jsem špatně nesl, hůř totiž snáším, když někdo omezuje moji osobní svobodu,“ popisuje Šimsa. Dnes, o tři desítky let později, už není jen nesmělým milovníkem čaje, ale zakladatelem a spolumajitelem franšízové sítě Dobrých čajoven, která expanduje nejen ve střední Evropě, ale v posledních letech hlavně do zámoří.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.