Láhev koňaku z limitované edice Louis XIII Le Jeroboam zakoupil vloni český sběratel za téměř 600 000 korun. Dnes už by stála o sto tisíc víc.
Foto: Rémy Martin
Krize zamíchala kartami, ke slovu se díky ní více dostávají alternativy, které mohou soutěžit s klasickými investicemi do akcií, dluhopisů či nemovitostí. Jednou z možností, které nenechávají v klidu ani mezinárodní aukční scénu, jsou alkoholické nápoje - tradičně víno, whisky a koňaky.

Stabilitu a zhodnocení 12 i více procent nabízí investice do vína. U opravdu kvalitního vína cena pod nákupní cenu nikdy neklesá, řekl pro investicniweb.cz expert na tuto problematiku Zlato Míčka. U nejlepších vín podle společnosti Berry Bros. & Rudd, londýnského obchodníka s vínem, jehož historie sahá až do 17. století, rostly ceny za posledních 25 let v průměru o 25 procent ročně. Investici do vína tato společnost doporučuje jak dlouhodobější, minimálně v horizontu pěti let.

Pokud není investor znalec vína se sítí těch správných kontaktů, nákup by měl uskutečnit přes zkušeného obchodníka, který po letech zajistí také odprodej vína. Aby byl nákup skutečnou investicí, nevytrhne to samozřejmě koupě jediné lahve. Investiční nákup znamená koupi desítek až stovek lahví jedné šarže. U tohoto objemu minimální investice u zahraničního vína zpravidla překročí 100 000 korun.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.