Pivo - ilustrační foto
Foto: Shutterstock
Když se řekne obsah zkvasitelného extraktu, zní to dost odtažitě. Právě na něm ale záleží, jestli z piva bude desítka, dvanáctka a nebo ještě "silnější" speciál. A také o kolik si řekne stát na daních. Protože čím více extraktu, tím více peněz do státní kasy.

Desítka, nebo dvanáctka? Ležák, nebo výčepní? Odpověď na tuto otázku je důležitá nejen pro člověka, který se rozhoduje, co si nechá v hospodě načepovat, ale i pro pivovary a stát.

Jde o chuť piva a množství alkoholu v něm obsažené. Ale také o to, jak vysokou daň z každého hektolitru, který uvaří, musí pivovar odvést státu. Co konkrétně údaj o procentech na etiketě piva znamená? Rozhodně ne objem alkoholu, jak si řada pivařů myslí. I když s ním tento údaj do značné míry souvisí.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.