Podívejte se, kam se dá cestovat za chmelem.
Foto: hr
Vychutnejte si český a moravský chmel přímo tam, kde roste. Co můžete zažít ve třech chmelařských oblastech Čech a Moravy? Nejen výstavy v muzeích, ale také výlety na kolech, pěšky i parním vlakem, zakončené (jak jinak) testováním místního chmelu v půllitru piva.

Chmel do české a moravské krajiny patří odjakživa. Na chmelnicích (hlavně klášterních), kde jej kvůli lepší úrodě podpíraly tyče, se tu pěstoval už ve 12. století. Výjimečnou pověst měl už v raném středověku, kdy se prokazatelně vyvážel až do Hamburku na takzvané Forum humili.

Chmel se tehdy pěstoval vlastně všude, právě tolik, kolik ho místní sládek potřeboval. Ale postupně se chmelnice soustředily v těch krajích, kde se na nich rodil výjimečně aromatický a hořký produkt – do okolí Žatce, Loun, Rakovníka a Úštěka a na Moravě na Tršicko.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.