Prodej piva poroste i příští rok.
Foto: Thinkstock.com
Češi pravidelně vedou celosvětové statistiky ve spotřebě piva. Kdo nám v Evropě dýchá na záda? A kolik piva se u nás vyrobí ve srovnání s dalšími evropskými zeměmi? Podívejte se na pár zajímavých statistických čísel, která ukáží trh s pivem v širším kontextu.

Přestože má české pivo výjimečně dobrou pověst nejen u nás, ale i za hranicemi, k největším producentům tohoto nápoje naše země nepatří. V Evropě ji produkce českých pivovarů staví až na šesté místo. Podobně je na tom i jako exportér.

Přes absolutně nejvyšší spotřebu piva na osobu a rok není ani zemí pivním gigantům zaslíbenou. Tou je v posledních letech Čína, kde spotřeba piva roste téměř raketovou rychlostí, a s ní také Rusko nebo Brazílie. Podívejte se, jak vypadá trh s pivem v číslech.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.