Drobné úvěry bývají používány k vykrytí nedostatku hotovosti nebo na spotřební zboží.
Foto: Archiv
Co všechno se dá v českých obchodech prodat? Bohužel ani pečlivé pročítání etiket nepomůže, obsah na obalu nemusí odpovídat tomu, co je uvnitř. Podívejte se na výběr z prohřešků, které objevily kontroly Státní zemědělské a potravinářské inspekce v roce 2011.

Výrazně nižší podíl ovoce v džemech, než kolik uvádí výrobce na obalu, neodpovídající hmotnost masných výrobků nebo ryb, falšovaný med nebo víno křetěné vodou ne trochu, ale tak, že místo něj kupujete vlastně vinnou šťávu.

To je bohužel denní chléb kontrol Státní zemědělské a potravinářské inspekce, které se zaměřují na kvalitu potravin v českých obchodech.

České potraviny jsou sice zdravotně nezávadné, jejich jakost ale pokulhává. A to nejen v tom, že nejlevnější potraviny z nabídky českých obchodů se jakostí už podle etikety (nikoli ceny) nevyrovnají zboží z německých nebo rakouských obchodů.

Navíc podle zkušeností z 15 procent kontrol SZPI údaje neodpovídají realitě. Často se jedná o potraviny pocházející ze zahraničí, například z Polska a Maďarska.

Nejčastější hříšníci? Masné výrobky, med nebo džemy. Podívejte se na výběr toho "nejlepšího". Celý seznam je k dispozici na www.szpi.cz.

reklama

 

HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.