Magistrát v pondělí rozhodl, kdo v Divadle Komedie vystřídá soubor Dušana Pařízka.
Foto: Divadlo Komedie
Novým provozovatelem pražského Divadla Komedie bude od příští sezony sdružení Divadlo Company.cz, které sedmým rokem provozuje Strašnické divadlo. Rozhodla o tom dnes komise, jejíž stanovisko zveřejnil radní pro kulturu Lukáš Kaucký z ČSSD.

Komise na pražském magistrátu dnes rozhodla, že novým provozovatelem Divadla Komedie se stane Divadlo Company.cz. Stěžejní domácí scénu povede od léta 2012 do roku 2016. "Jednání bylo bouřlivé, výsledek nebyl jednoznačný. Komise vybrala projekt, který měl nejlepší umělecký záměr a nejlepší ekonomickou rozvahu," řekl radní pro kulturu Lukáš Kaucký v rozhovoru s ČT24.

Komise vylučovací metodou vybrala také sdružení Young Talents Martina Pošty, o vítězi nakonec rozhodla vyváženost umělecké a ekonomické stránky projektu. "Vyváženost finanční rozvahy byla důvodem, proč většina komise nakonec zvedla ruku pro tento projekt," konstatoval Kaucký.

Nevýrazná režie, dobří manažeři

"Myslím si, že je to špatné. Divadlo Company.cz vede Eva Bergerová, nepříliš výrazná režisérka, ale dobrá manažerka. Prakticky z ničeho vybudovala ve Strašnicích divadlo s pravidelným provozem," řekla pro iHNed.cz divadelní kritička Marie Reslová.

Podle Reslové se žádná z tamních inscenací příliš neprosadila. "Za pět let něměli žádný výrazný titul a pět let, to je dlouhá doba," dodává Reslová, která předpovídá vznik dalšího repertoárového divadla typu ABC nebo Rokoko. "Myslím, že další takovou scénu Praha nepotřebovala."

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.