Alexandra Kropp v jednom z nejvyšších průsmyků na světě - Nepál, Thorong la (5416 m n. m.).
Foto: Archiv Alexandry Kropp
Alexandra Kropp cestuje po celém světě. V rámci dobrovolnické činnosti nejčastěji vyučuje děti. Na své cesty vyráží sama, krizových situací se však nebojí, nesleduje zprávy a do všeho se vrhá po hlavě. Po zemětřesení v Nepálu začala své zážitky publikovat na blogu. Cítila jakousi morální povinnost.

Cestování se v současné době čím dál více stává životním stylem. Lidé různých věkových kategorií se vydávají napříč zeměkoulí, aby rozšířili své obzory, poznali krásy odlišných kultur nebo si splnili dětské touhy. Tento směr kdysi zvolila i Alexandra Kropp, dobrovolnice a autorka blogu Sama na cestách, jehož prostřednictvím chce dodávat inspiraci a kuráž ostatním dobrodruhům, především ženám. A jak název blogu napovídá, na své cesty opravdu vyráží bez doprovodu.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.