Historický komplex v ruském Bolgaru je jednou z nových památek na seznamu UNESCO.
Foto: culture.ru
Jeskyně s pravěkými malbami, unikátní delta africké řeky nebo hned dvě turecká města. Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO se rozrostl na číslo 1007.

Delta řeky Okavango v africké Botswaně se stala už tisící památkou, která byla zapsána do seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Zástupci organizace na svém červnovém zasedání v Kataru rozšířili seznam celkem o 26 položek, na v tuto chvíli konečných 1007 zápisů.

Mimo další dvě přírodní památky, Himálajský národní park a rozšířený Bělověžský prales na polsko-běloruských hranicích, se na list chráněných míst dostala třeba i Chauvetova jeskyně s nástěnnými malbami ve Francii nebo turecké město Pergamon s pozůstatky starověké helénské obce.

Kulturní krajinu formovanou člověkem nově zastupují kolébka osmanské říše a další turecké město Bursa či krajina vinic v severoitalské oblasti Piemont.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.