Národní park Durmitor. Celá oblast je součástí přírodního dědictví UNESCO
Foto: Jakub Freiwald
Když už do Černé Hory proniknete, uvědomíte si mnohé. V koncentraci přírodních zajímavostí by nevelká země mohla s klidem konkurovat daleko větším a turisty vyhledávanějším lokalitám. Mají tu totiž všechno - od vysokých hor přes jezera až po moře.

Když se řekne Černá Hora, mnohým se nejspíš vybaví nevelká země někde na jihu plná min z občanské války v devadesátých letech. Prostě místo, kde se člověk bojí o holý život. Když jsem do Černé Hory jel, měl jsem podobnou představu. Po pěti strávených dnech v této zemi jsem ale zjistil, že realita je úplně jiná. Za posledních deset let totiž Černohorci udělali velký kus práce a dnes se mohou právem řadit po bok ostatních turisty vyhledávaných zemí.

Cesta z Prahy na hranice Černé Hory trvá zhruba čtrnáct hodin. Bez přestávek a kompromisů. Kvůli čtyřhodinovému čekání na maďarsko-srbské hranici mi cesta ale nakonec zabrala ještě o čtyři hodiny víc. Těžko říct, jestli kvůli tomu, že podobný nápad měly stovky dalších turistů, anebo kvůli zdlouhavému střídání srbských pohraničních stráží. Jelikož rád na nepříjemných věcech hledám pozitiva, užil jsem si i tuhle kolonu. Vyzkoušel jsem všechno od improvizovaného fotbalu mezi koly aut přes tlačení auta, hraní na kytaru až po statečné odmítání všudypřítomných srbských prodavačů.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.