Vyrazte oslavit svou lásku na líbánky.
Foto: Paul Matthew Photography, shuttershock.com
Líbánky nemusejí vždy následovat jen po klasické svatbě. Ať už je vaše "ano" symbolické, registrované či jakékoliv jiné, na romantickou cestu můžete vyrazit kdykoliv. Podívejte se na tipy, kde oslavit lásku bez ohledu na to, koho milujete.

Rok 2013 se zatím zdá být velmi příznivý pro stoupence homosexuálních sňatků - Brazílie, Nový Zéland, Francie či Uruguay již zažívají první sňatky, od roku 2014 se k nim přidá i Anglie a Wales.

Další a další země zřejmě brzy začnou následovat jejich příkladu. Magazín Travel + Leisure vybral destinace, které vítají queer turisty stejně přívětivě jako ty ostatní. 

Francouzská Polynésie

Poté, co Francie zlegalizovala letos v květnu homosexuální sňatky, jsou malebné ostrovy Francouzské Polynésie skvělým místem k uzavření sňatku a navíc jako stvořené pro romantické líbánky na pláži.

Ostrov Bora Bora s bělostnými plážemi a průzračnou tyrkysovou vodou nabízí vskutku pohádkové kulisy k oslavě vaší lásky.

Bora Bora

Romantika vás přímo udolá, pokud se ubytujete například v hotelu Le Méridien, který díky luxusním chatkám nad hladinou oceánu dokonale splňuje představy většiny z nás o ubytování na ostrově. Hotel nabízí pomoc s plánováním svatby i výhodné balíčky pro dvojice na líbánkách.

I tak vás ale líbánky na kouzelném ostrově přijdou na pěkný peníz. Jak se říká, svatba je jednou za život, tak se "plácněte přes kapsu", ať to stojí za to.

 

Řecko

Již v dobách antiky proslulo Řecko svým kladným postojem k homosexualitě a i navzdory ortodoxní církvi zůstává Řecko oblíbenou destinací homosexuálů.

Santorini

Centrem gay života zůstává hlavní město Atény, kde naleznete řadu klubů a barů, které vítají příslušníky LGBT komunit (zkratka označující lesby, gaye, bisexuály a transgender osoby). Řecká cestovní kancelář Gay Travel Greece nabízí celou řadu zájezdů, které homosexuálním párům umožní poznat i další řecké destinace.

Homosexuální svatby sice nejsou v Řecku legální, ale líbánky vám tu nikdo neupře. Vyzkoušejte například líbánkový balíček "Bolero" od cca 33 000 Kč, díky kterému si za bezmála dva týdny užijete krás jak Atén, tak i Mykonosu či Santorini.

 

Buenos Aires, Argentina

Argentinské Buenos Aires má již nějaký čas pověst k LGBT komunitě nejpřátelštějšího města v celé Latinské Americe. Od roku 2010 jsou v Argentině legální sňatky homosexuálů, a tak vám zde rovněž nic nebrání vzít svatbu a líbánky pěkně při jednom.

Recoleta, Buenos Aires

Buenos Aires je ideální pro páry, které dávají přednost živějším líbánkám – tanec, hudba, jídlo a divoký noční život vás jistě přinutí opustit líbánkové lože a alespoň na chvíli se věnovat i jiným než novomanželským radovánkám.

Není divu, že zde působí řada turistických kanceláří či agentur, které se zaměřují na LGBT klientelu. Ve dne si v doprovodu průvodce prohlédněte známé čtvrtě typu Recoleta, kde naleznete slavný hřbitov, či San Telmo, a večer se nechte zvábit některým z četných gay barů a klubů, kde si zatančíte i "queer" tango.

 

Austrálie

Přestože homosexuální sňatky nejsou v Austrálii povoleny, země má pověst gay friendly destinace par exellence. Snad každý slyšel o proslulém sydneyském festivalu Mardi Gras, který vítá příslušníky LGBT komunity nejen ze všech koutů Austrálie, ale i ze všech koutů světa.

Noosa, Austrálie

Pokud chcete svou svatbu či registrované partnerství oslavit ve velkém stylu, naplánujte si cestu do Syndey na začátku března, kdy propukají největší pouliční oslavy. Svá tancem znavená těla pak můžete jít zchladit na nejslavnější sydneyskou pláž Bondi Beach.

Australské pobřeží ale není gay friendly jen v okolí Sydney, zkuste například nádherné pláže v oblasti Noosa nedaleko Brisbane či perthskou pláž Floreat Beach. 

 

Santa Barbara, Kalifornie

Kalifornie se koncem letošního června stala třináctým státem USA, který povoluje sňatky homosexuálních párů. Za Mekku LGBT komunity je v Kalifornii stále považováno San Francisco, ale věřte, že i další kalifornská města mají co nabídnout.

Santa Barbara, Kalifornie

Nádech chic architektury jako vystřižené z oblasti evropského Středomoří, lány vinic a osvěžující vody Tichého oceánu, tím vším se pyšní Santa Barbara a přímo tak vybízí k romantickým líbánkám.

Každé léto v polovině července se ve městě pořádá Pacific Pride Festival, který na pozadí bělostných pláží Santa Barbary oslavuje sexuální a genderovou rozmanitost.

 

Kapské Město, Jihoafrická republika

Co se postoje k homosexualitě týká, valná většina afrických zemí by si měla z Jihoafrické republiky brát příklad. "Už" od 90. let 20. století je zde homosexualita legální a místní zákony zakazují veškeré projevy nenávisti vůči homosexuálům.

Nábřeží Victoria a Alfred, Kapské Město

Od roku 2006 jsou navíc v Jihoafrické republice legální i sňatky párů stejného pohlaví, a tak zde páry z ciziny mohou "sfouknout" obřad i líbánky. V Kapském Městě si na vaši lásku můžete přiťuknout na vršku Stolové hory, kam dojedete lanovkou, která vám uštědří nádherný výhled na město a pobřeží.

Dny můžete trávit sluněním na četných plážích či průzkumem města. Za návštěvu rozhodně stojí historické nábřeží Victoria & Alfred, jehož malebná atmosféra přímo láká k romantické procházce a když padne noc, vydejte se za zábavou do jednoho z gay barů, kterých je v blízkosti nábřeží hned několik.

Švýcarsko

Pokud si svatební cestu představujete spíše než na pláži na lyžích, vyrazte do Švýcarska. Země pověstná svou tolerancí vítá LGBT turisty stejně přívětivě jako všechny ostatní.

Lausanne, Švýcarsko

Jak už to tak bývá, centry LGBT komunit jsou především větší města, v případě Švýcarska tak naleznete skvělé zázemí hlavně v Curychu či Ženevě. Na pozadí úchvatných přírodních scenérií jistě prožijete krásné chvilky i ve městě Lausanne nebo v historické Basileji.

Pokud váháte, zda je pro vás Švýcarsko tou pravou líbánkovou destinací, podívejte se na jeho oficiální turistické stránky a posuďte sami, zda vás 10 důvodů proč by LGBT cestovatelé měli navštívit Švýcarsko, přesvědčí.

Paříž, Francie

Paříž je, byla a bude město lásky. Pro každého. Potvrzením tohoto statutu je pak nedávná legalizace homosexuálních sňatků, ať už se to nelíbí, komu chce.

Paříž

LGBT komunita bují ve francouzské metropoli již léta, proslulou čtvrtí je v tomto ohledu Le Marais. Stylová čtvrť v centru Paříže žije čilým životem plným nádherných památek, obchodů, umění a v neposlední řadě i oslňujícím nočním životem klubů a barů, kde si všichni queer přijdou na své.

Možná vám to přijde lehce jako klišé trávit líbánky v městě lásky, ale většina lidí, která měla to štěstí Paříž navštívit, jistě dosvědčí, že "stará dobrá" Paříž zkrátka nezklame.

 

Svatý Bartoloměj, Karibik

Ostrovů v Karibiku, kde jsou homosexuální svazky legální, je jako šafránu. Naštěstí je mezi nimi i perla v podobě ostrůvku Svatý Bartoloměj. Sňatek tu například uzavřel i slavný módní návrhář Marc Jacobs.

Svatý Bartoloměj

Ostrov je proslulý svou gay friendly atmosférou, která dělá z tohoto exotického ráje ideální místo pro líbanky či romantickou dovolenou. Nedá se jednoznačně říct, že by na ostrově fungovala vyloženě LGBT scéna, vše je tu propojené a dělat rozdíly například mezi gay a ne-gay bary nemá smysl.

Zkrátka si lehněte na bělostnou pláž, nic neřešte a užívejte si všech krás, které vám ostrov může nabídnout.

 

Španělsko

I přes silné náboženskou základnu patří Španělsko k jedněm z prvních zemí, které legalizovaly sňatky homosexuálů na celostátní úrovni. Takřka ve všech velkých městech naleznete LGBT zázemí, které potěší bohatou nabídkou zajímavých míst a akcí.

Madrid

Právě v těchto dnech například probíhá v Barceloně jeden z největších LGBT festivalů Circuit Festival Barcelona. Zamíříte-li do Madridu, vydejte se do čtvrti Chueca, která je proslulá mezi místní i zahraniční LGBT komunitou.

Nezapomínejte ale ani na ostrovy. Pokud chcete prožít líbánky v divokém párty stylu, asi víte, jaký španělský ostrov navštívit. I Kanárské ostrovy vás ale svým zázemím jistě potěší. 

HN

Ještě na vás čeká 0 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.