Braslavská jezera v Bělorusku
Foto: Jana Patková
Braslavská jezera jsou utajeným skvostem Běloruska. Krajina, jejíž reliéf se opičí po finském vzoru, a duše, která pošilhává po široširé Rusi... Seznamte se s jedním z míst, v nichž nechali redaktoři IN magazínu "kus sebe". Další zamilovaná místa najdete ve středeční příloze Hospodářských novin.

Ryb tu žije víc než lidí, ale turisté jsou tady víc než uctivě vítáni. Moc jich sem, na sever Běloruska, zatím cestu nenajde. "Takaja krasata!" nestydí se za city k rodné hroudě Ivan z městečka Braslav. S osmiletým Vaňuchou, jak volá na svého synka, se vydali sledovat západ slunce na nedalekou rozhlednu. Stojí na vrcholku jednoho z pahrbků, jichž tu je nepočítaně a jejichž výška stěží dosahuje 30 metrů.

Rozhled ale nabízí úchvatný: v zapadajícím slunci se lesknou oči tří desítek jezer, která pokrývají zem jako modrá krajka (celkem jich tu je na dvě stovky, pokud budeme počítat i ta nejmenší). K tomu svěží severní vítr cloumající rákosím, hejna ptáků, rybáři a sem tam ještě z komínů stoupá dým. Širé nebe propichují špičky kostelů a po silnicích rovných jako pravítko klapou kopyta koní, zapřažených do žebřiňáků.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.