Stránky developerské společnosti lákají na "chytré bydlení". To se má nacházet v komplexu Nová Nuselská ve čtvrtém pražském obvodu. Při dalším čtení se ukazuje, že "chytré bydlení" jsou vlastně docela normální byty na místě někdejšího areálu zbourané mlékárny. Normální − aspoň pro drtivou většinu Čechů shánějících střechu nad hlavou − ale nejsou jejich ceny. Metr čtvereční tu přijde zhruba na 106 tisíc korun, přičemž průměrná cena metru nového bytu v Praze je dokonce o 14 tisíc vyšší. Přesto, nebo právě proto web společnosti Trigema inzeruje už jen poslední volný byt z původně 146 postavených. Jde o 4+kk, který se nabízí za 11 milionů 967 korun. Jenže ani ten už není k mání. "Právě dnes podepisujeme se zákazníkem smlouvu. Už je vše prodané," hlásí makléřka.
Téma
Co prožijete, když sháníte byt? Málokdy radost, většinou je z toho trauma

Sen o hypotéce sní obchodník v IT Martin Bašta (bez vousů vpravo), zatím ale sdílí pražský nájemní byt se dvěma studenty architektury, aby ušetřil.
Foto: HN – Honza Mudra
V Praze se rekordně staví. V koronakrizi klesají i ceny ještě nedávno drastických nájmů. Dobré zprávy. Jenže aby si průměrný mladý Čech mohl v metropoli pořídit průměrně velký byt, musel by na něj vydělávat po zbytek života až do důchodu. A pronajímatelé dávají najevo, že příjemné pandemické ceny zase zvýší, až to půjde. Proč je v Česku bydlení pořád takový problém?
HN
Máte již předplatné? Přihlaste se.