Elizabeth Carmichaelová byla ztělesněním snu o emancipované ženě, která svým byznysplánem porazí kohokoli. Sen se proměnil v jeden z nejbizarnějších podvodů v dějinách.
Foto: HBO
Dokumentární seriál od HBO nazvaný Lady a Dale vypráví o bizarním podvodu. Vozu jménem Dale, který měl v 70. letech minulého století porazit největší americké automobilky. Ale je to také fascinující příběh jeho stvořitelky, která dokázala být zločincem i hrdinkou v jedné osobě.

Nad mnohaproudou silnicí se siluetou amerického velkoměsta v pozadí se tyčí obří postava.

Není to monstrum chystající se bourat mrakodrapy jako domečky z karet. Je to žena, která se právě dostala nejen na plakáty v podobě obrovité superhrdinky, ale také na titulní strany více než 60 velkých světových deníků. Podnikatelka, jež se chystá ovládnout oblast doposud patřící mužům: automobilový průmysl. Liz Carmichaelová, o níž vypráví nový seriál z produkce HBO nazvaný Lady a Dale, stvořila v polovině 70. let pozoruhodný vůz.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.