Jedním z posledních snímků Davida Lynche je krátký film nazvaný What Did Jack Do?, který je k vidění na Netflixu a kde režisér v roli detektiva zpovídá opici.
Foto: Netflix
V knize Místo snění vede David Lynch dialog o svém životě s autorkou Kristine McKennovou. Obsáhlá publikace hledá základy tvorby předního amerického režiséra, který před dvěma týdny oslavil 75. narozeniny.

Dvě postavy kráčí zledovatělou ulicí, prosmýknou se kolem popelnic do temné chodby, osvětlené špatným, blikajícím světlem. "Každý, s kým jsme se setkali, se bál mluvit a vůbec nikdo se neusmíval. Bylo to podivné," vzpomíná hudební skladatel Angelo Badalamenti. Nikoli na pobyt na "place" některého z filmů režiséra Davida Lynche, jak by se mohlo zdát. Vypráví o tom, jak v Praze 80. let minulého století natáčeli hudbu k Lynchovu snímku Modrý samet.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.