V letech 2007 a 2008 měl Patraeus z pozice šéfa mezinárodních jednotek v podstatě celý Irák na starosti a podobnou funkci zastával také v Afghánistánu.
Foto: Reuters
V armádě platil za hvězdu, svého času byl nejmocnějším vojákem světa, usedl dokonce do čela CIA. Kariéru ve službách státu mu zničil nemanželský románek. David Petraeus se však prosadil i v byznysovém světě: radí globálnímu finančnímu kolosu KKR a investuje do start-upů. Těm z Česka o tom, jak přemýšlí a co je podle něj důležité, před pár dny alespoň přednášel.

Bylo to jen pár měsíců, co usedl do křesla ředitele nejslavnější špionské organizace světa, když si David Petraeus nechal vytočit telefon svého podřízeného, který měl jen tak mimochodem šestkrát větší plat než on − Christophera Darbyho, šéfa investičního fondu CIA známého pod názvem In-Q-Tel. Získat od něj investici je v technologickém světě podobně prestižní jako zaujmout některý z věhlasných fondů ze Silicon Valley: když je něčím investorem mocná tajná služba, dost možná se stane i jeho zákazníkem a následně pak i další a další služby nejen v USA.

Petraeus ale nechtěl Darbymu vyčinit, že vydělává příliš. Požádal jej o radu. "Chtěl jsem, aby mi vysvětlil, jak funguje startupový ekosystém. Znal jsem něco z článků z médií, ale chtěl jsem to pochopit, zajímalo mě to," komentuje schůzku Petraeus, kterého měli nyní fanoušci zdejší startupové scény jedinečnou šanci vyslechnout. Právě pro ně totiž uspořádala toto úterý večer on-line debatu s Petraeusem platforma Startup Disrupt.

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.