Od první filmové adaptace z roku 1908 ztvárnili lupiče Arséna Lupina herci mnoha národností. Francouz Omar Sy dává postavě inspirované Lupinem noblesu i obyčejnost hocha z pařížského předměstí.
Foto: Netflix
Seriál Lupin se inspiruje dobrodružstvími slavného literárního lupiče gentlemana. Jako vůbec první francouzský pořad Netflixu se umístil v desítce nejsledovanějších titulů této platformy ve Spojených státech. Svižně modernizuje klasického hrdinu, jemuž charisma propůjčil Omar Sy.

Skleněná pyramida na nádvoří pařížského Louvru září do noci a jeden z nočních uklízečů v útrobách muzea stojí tváří v tvář slavné Moně Lise. Oplatí jí úsměv a užívá si − s mopem v ruce − privilegium, které se jen tak někomu nenaskytne. Na proslulé plátno, před nímž se ve dne mačkají davy, hledí sám.

Je to až symbolický začátek nového francouzského seriálu Lupin, který nyní uvedl Netflix. Neboť právě různé podoby tváře jsou jeho stěžejním tématem.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.