"Neodcházíme ze Západu,“ zdůrazňuje v souvislosti s brexitem Nick Archer.
Foto: HN – Libor Fojtík
Margaret Thatcherová byla zelená politička. Ti, kdo ji obdivují, by si podle Nicka Archera měli přečíst její projevy – zjistili by, že k ochraně klimatu se hlásila s naprosto stejným přesvědčením jako ke svobodě, západním hodnotám nebo boji proti komunismu. Británie před týdnem definitivně odešla z Evropské unie, Česku ale chce dál být nablízku.

Málokdo má tak nádherný výhled na Prahu jako britský velvyslanec Nick Archer ze své rezidence v Thunovské ulici na Malé Straně. Archer, milovník pražské architektury, Čechy přesvědčuje, že brexit spolupráci jeho země a Česka nijak významně nenaruší. "Neodcházíme ze Západu," zdůrazňuje v rozhovoru pro HN. Británie bude podle něj dál klást důraz na klíčové západní hodnoty, mezi které řadí i boj proti změnám klimatu. Věří, že se skeptičtí Češi přidají.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.