Robotický systém od firmy Moley si sám připraví suroviny, smíchá je v požadovaném poměru a navaří. První prototyp (na snímku) vznikl už v roce 2015, firma ho postupně vylepšuje.
Foto: ČTK
Britská firma Moley Robotics vytvořila robotický kuchyňský systém, který dokáže přichystat suroviny k obědu, navařit a ještě po sobě uklidit. Jeho cena je ovšem závratná.

Doporučené menu pro manžela: kuřecí salát nebo sýrová omeleta, navrhuje ženě počítač. "Mikeu, dal by sis ten salát?" "Hmm, radši cheesburger, hranolky a pěkně vychlazené pivo," hlásí muž ženě přes videohovor. Computeru se ale taková nezdravá varianta nelíbí. Muž tak nakonec souhlasí s kompromisním návrhem studeného rostbífu s "nekalorickým pivem". Manželka pak přistoupí ke sporáku, zapne dvě tlačítka a během chvilky už na přepravníku z trouby vyjíždí hotové jídlo.

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.