Basketbalový koš, který vyvinuli vědci z Massachusettského technologického institutu (MIT), odečítá úspěšnost střelby na koš s pomocí senzorů umístěných na odrazové desce.
Foto: MIT CSAIL YouTube
Výzkumníci z MIT představili basketbalový trenažér, který výšku koše a šířku jeho obroučky automaticky přizpůsobuje podle střeleckých výkonů hráče.

Zvláště u začínajících dětských basketbalistů bývá často nejsložitější disciplínou střelba na koš.

Malí hráči mívají problém míč vystřelit nad obroučku nacházející se standardně ve výšce tři metry a pět centimetrů nad palubovkou. Potíže jim mnohdy dělá i vsítění koše do poměrně úzkého otvoru o průměru 46 centimetrů. Proto se pro trénink dětí využívají cvičné koše, jejichž výšku lze ručně nastavit. Navíc se střílí s míči menší velikosti.

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.