Ve filmu Nechte je všechny mluvit během cesty zaoceánskou lodí vyplave na povrch, jak proměnil život spisovatelky Alice (Meryl Streepová) a jejích kamarádek autorčin román.
Foto: HBO
Americký režisér Steven Soderbergh svou novinku natočil na lodi během jediné plavby. S Meryl Streepovou, malým štábem, improvizovaně. Drama Nechte je všechny mluvit stojí na všedních dialozích a prostředí luxusního plavidla.

Archimedes požadoval pevný bod a pak prý pohne Zemí. Americký režisér Steven Soderbergh byl skromnější: Dejte mi loď a během plavby přes moře natočím film, řekl si jeden ze zakladatelů moderního nezávislého filmu, který po tři dekády své kariéry pendluje mezi velkými hollywoodskými projekty a menšími uměleckými snímky. Novinka Nechte je všechny mluvit, kterou lze právě vidět na HBO, patří k těm komorním. Vznikla za 12 dní. Ale Soderbergh ji natočil v té největší "komoře" světa. Má 37 výtahů, pět tisíc schodů a dva tisíce koupelen.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.