Z dobových dokumentů, svědectví i ryzí fikce vystupuje v románu Syn XX. století detailní obraz turbulentní doby a fašistického hnutí. Fotografie z roku 1922 zachycuje Mussoliniho pochod na Řím.
Foto: ČTK/ZUMA/KEYSTONE Pictures USA
V románu o Benitu Mussolinim zachycuje italský spisovatel Antonio Scurati nepravděpodobný vzestup charismatického muže z lidu, který stvořil nemoc, na niž mohl jako jediný nabídnout lék. Autor demytizuje fašistické hnutí, jež si zakládalo na étosu pokračovatele tradic velké Římské říše.

Prózu nazvanou Mussolini: syn XX. století komponuje profesor literatury Antonio Scurati jako dokumentární román. Z dobových písemností, svědectví i ryzí fikce vystupuje detailní obraz turbulentní doby a fašistického hnutí, které těžilo z liknavosti oponentů i vlastní brutality. Kniha zachycuje zlomové období v životě "syna kováře" − roky 1919 až 1925, než se Benito Mussolini prohlásil za duceho, vůdce.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.