Šoumen, který umí lidi strhnout. Ivan Bartoš (na snímku z roku 2017) dokázal podle zakladatele pirátské strany Jiřího Kadeřávka Piráty uhranout už v roce 2009, kdy ho zvolili předsedou.
Foto: Profimedia
Když v roce 2009 vznikla strana Pirátů, kdekdo to považoval za recesi. Dnes se vážně mluví o tom, že její odredovaný lídr Ivan Bartoš by se za rok mohl stát ministerským předsedou. Co všechno má za sebou svérázný databázový specialista, který halucinogenní svět technoparty vyměnil za neméně omamné prostředí politiky?

Před 15 lety stál coby neznámý technař v promočeném tričku tváří v tvář těžkooděncům na CzechTek party na Tachovsku, kterou rozháněla vodní děla. Dnes coby předseda parlamentní strany v pečlivě vyžehleném obleku rozdává rozhovory o tom, jak má jeho před 10 lety téměř nevolitelná partaj nakročeno do Strakovy akademie.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.