Největší ruský obchodní řetězec X5 Retail Group, který je registrovaný v Nizozemsku, provozuje i diskontní obchody Čížek.
Foto: Reuters
V Nizozemsku jsou přitom kvůli nižším daním zaregistrovány takové giganty ruské ekonomiky jako internetový Yandex nebo největší ruský obchodní řetězec X5 Retail Group. Obavu mají také nizozemské banky.

Ruské ministerstvo financí pokračuje ve svém křížovém tažení proti daňovým rájům. Poté co se po několikaměsíčním jednání Moskva domluvila s Kyprem, Maltou a Lichtenštejnskem na změnách smluv o zamezení dvojího zdanění, přišla řada na Nizozemsko. Ministerstvo navrhovalo, aby všechny dividendy a procenta z půjček byly daněny 15 procenty. Jedinou výjimkou by byly dividendy veřejně obchodovaných společností, které by podléhaly pětiprocentní dani.

Nizozemci podle informací moskevského serveru VTimes žádali preference pro velké investory do ruské ekonomiky. Ruské ministerstvo financí oficiálně zveřejnilo návrh ukončení smlouvy.

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.