Skutečnými příběhy karibských přistěhovalců v Londýně je inspirovaná filmová antologie Sekerka. Název vychází z jamajského přísloví: Pokud jste velkým stromem, jsme malou sekerou.
Foto: HBO
Antologie pěti filmů, která je k vidění na HBO, sleduje osudy přistěhovalců z Karibiku v Londýně. Režisér Steve McQueen zachytil slavný soud, taneční večírek i jednoho z prvních černochů u londýnské policie v sérii strhujících děl, která patří k vrcholným počinům roku.

Londýnským Notting Hillem kráčí charismatický černoch. Známá čtvrť britské metropole v roce 1968 ani zdaleka nepřipomíná dějiště podobné romantické pohádky, jakou tu o tři dekády později prožili ve stejnojmenném filmu Hugh Grant s Julií Robertsovou. Když vejde do restaurace Mangrove, která hrdě hlásá, že je "v černošském vlastnictví", uděluje pokyny kuchařům. "Začneme od kořenů," říká rázně na závěr a zakrojí ostrým nožem do hlízy manioku.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.