Na začátku Poetizeru byla doména, kterou Lukáši Sedláčkovi koupila žena k narozeninám.
Foto: HN – Libor Fojtík
Sociální síť pro básníky Poetizer získala 70 milionů na rozvoj od Karla Janečka. Už teď ji používá 120 tisíc lidí. A její spoluzakladatel Lukáš Sedláček vidí, že poezie zažívá renesanci. Teď musí investorům ukázat, že tento zájem umí přetvořit ve výdělečný byznys.

Když jsem tě poprvé uviděl, mé oči byly plné lásky. Tu jsem ti náhle záviděl, tvé krásné vlásky." Tyto verše napsal Lukáš Sedláček − spoluzakladatel sociální sítě pro básníky Poetizer −, když mu bylo deset let. V té době začal jeho vztah k poezii, který se před pár lety zhmotnil v projekt Poetizer, na němž publikovalo své básně přes 120 tisíc lidí z celého světa. A nedávno získal tento start-up 70milionovou finanční injekci na rozvoj od miliardáře Karla Janečka. "Je asi otázkou definice, kdo je básník. Neexistují autority, které by to definovaly. Pokud bereme poezii jako snahu určitými slovy vyjádřit nějakou myšlenku nebo pocit, pak už to může být považováno za poezii," tvrdí Sedláček, podle něhož se básníkem může stát každý.

HN: Kdy jste naposledy napsal báseň?

Už jsou to asi dva roky.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.