Čtvrté řadě seriálu Koruna dominují osudy silných i tragických hrdinek u moci – například princezna Diana je umně zbavována kouzla.
Foto: Netflix
Ve čtvrté řadě seriálu Koruna o britské královské rodině je opět monarchie líčena jako instituce, která je definicí i prokletím svého národa. Nově s princeznou Dianou či premiérkou Margaret Thatcherovou, která si nikdy na obrazovkách nebyla tak podobná.

Britský lid svého panovníka ctí. Když se tato slova v první řadě seriálu Koruna dozvídá nová mladá královna Alžběta II. z úst jednoho z mnoha starších mužů v jejím okolí, zní to od něho jako definice britství. A vykreslení škrobeného zkostnatělého světa sestávajícího z pravidel a definic, jejichž zastánci si nevšimli, že kolem spěchá 20. století do své druhé poloviny, bylo jedním z hlavních důvodů úspěchu seriálu.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.