Nick Cave začal v posledních letech s fanoušky komunikovat prostřednictvím webu Red Hand Files. Také se vypravil na "konverzační turné", při němž s lidmi hovořil.
Foto: Joel Ryan
Do Prahy letos kvůli pandemii koronaviru nedorazil. S australským zpěvákem Nickem Cavem se však lze setkat alespoň prostřednictvím právě vydaného záznamu sólového klavírního koncertu.

Když byl Nick Cave naposledy v Praze, na pódium O2 areny přivedl desítky posluchačů, kteří s ním v bezprostřední blízkosti tančili, zatímco zespoda zpěváka smyslně ohmatával les zvednutých rukou. Po třech letech se tato noční můra epidemiologů měla opakovat letos, ale samozřejmě se neopakovala.

Pandemie koronaviru vylučuje turné, plné sály i dotyky. A tak Nick Cave přichází s náhradou: uplynulý pátek vydal záznam svého sólového koncertu, při němž se doprovází na klavír.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.