"Zlom přišel, když jsem musel pustit prvního áčkového člověka, někoho, kdo byl klíčový,“ popisuje Alex Ilyash chvíli, kdy se rozhodl, že situaci ve své firmě musí vyřešit radikálně jinak.
Foto: HN – Luboš Kreč
Jeho firma Davinci TS, která propojuje cestovky a hotely po celém světě, se pravidelně umisťovala mezi nejnadějnějšími projekty české startupové scény. Na jaře se jí ale kvůli covidu byznys téměř rozplynul. Šestadvacetiletý Alex Ilyash se rozhodl situaci vyřešit nejen osekáváním nákladů, ale i náhradním plánem: zcela novou službou, ušitou na míru pandemické situaci.

Loňská výprava do Číny byla pro Alexe Ilyashe triumfální. V Asii strávil dva týdny a podepsal dohody o spolupráci s řadou tamních cestovních kanceláří a hotelových sítí, takže na Nový rok si mohl dát smělé byznysové předsevzetí: že se svou firmou Davinci TS letos alespoň ztrojnásobí devadesátimilionový obrat. "Cílil jsem na 250 až 350 milionů korun. A na začátku jsme opravdu jeli podle plánu," vypráví šestadvacetiletý podnikatel.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.