Milana Jelínka o rodinnou firmu Komterm málem připravil dramatický rozvod.
Foto: HN – Lukáš Oujeský
V magazínech pro podnikatele se občas objevují články o harmonickém soužití manželů či generací v rodinných firmách. Skutečnost ale někdy může být jiná. I podnikatelé jsou jen lidé a život přináší vztahové či zdravotní peripetie, s nimiž otcové zakladatelé nepočítali. Přinášíme příběhy dvou majitelů, kteří krizi ustáli.

Rozvod je vždycky hodně nepříjemná záležitost. A když kvůli němu člověku hrozí, že přijde o sto milionů korun a bude muset položit rodinnou firmu, bolí ještě o dost víc. Milan Jelínek vybudoval od nuly úspěšnou společnost, ale krátce poté, co oslavil dvacet let od jejího založení, se začal o budoucnost podniku obávat. Nemohly za to ekonomické problémy, ale krize vztahu s jeho tehdy v pořadí druhou manželkou. A následující zdlouhavé a zraňující rozvodové řízení.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.