Démoni představivosti. Uprchlíci ve filmu Jeho dům bojují s odcizením, paradoxy britského sociálního systému i s podivnými přízraky.
Foto: Netflix
Britský režisér Remi Weekes spojil ve snímku nazvaném Jeho dům, který je nově na Netflixu, uprchlické drama s duchařským hororem. A to do podoby jednoho z nejlepších debutů roku umně mísícího západní i africké démony.

Napřed zažili hrůzu na rozbouřeném moři, namačkaní hlava na hlavě na malých, vachrlatých plavidlech. Poté měli štěstí a získali vybydlený dům kdesi na anglickém předměstí, aby se začlenili do místní společnosti. "Je větší než ten můj," říká mladému páru uprchlíků z válkou zmítaného Jižního Súdánu zaměstnanec neziskové organizace, která se jim snaží pomoci. Jak však zjistí protagonisté britského filmu Jeho dům, čím větší obydlí, tím více se do něj vejde démonů.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.