Pralinky užívají Belgičané v koronavirové době jako uklidňující prostředek.
Foto: Shutterstock
Belgičtí výrobci považují čokoládové bonbony za nepostradatelné zboží v časech pandemie. Podle nich jsou pralinky tou nejlepší psychoterapií.

Belgie se ponořila do druhé celonárodní karantény a na měsíc se zavřely obchody i služby s výjimkou těch, které nabízejí "nepostradatelné" zboží nebo servis. Podobně jako v Česku mezi ně patří potraviny, drogerie, lékárny nebo obchody pro domácí mazlíčky. Ze služeb to odnesli kadeřníci či kosmetičky. Zůstaly ovšem otevřené belgické pralinkárny. Na sociálních sítích to vyvolalo živou diskusi o tom, že si tamní výrobci pralinek vyložili kolonku "potraviny" mezi oficiálními výjimkami po svém, ačkoli je jasné, že čokoládové bonbony nepatří mezi produkty, bez kterých by člověk neuvařil večeři.

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.