Dubaj a Severní Amerika jsou podle Lucie Karlové pro Preciosu standardně nejsilnější trhy.
Foto: HN – Libor Fojtík
"Spoustě lidí by dnes slušelo, kdyby mluvili o úspěších, až když jich skutečně dosáhnou," říká ředitelka firmy Preciosa Lighting. A informace o výjimečných projektech, jež zrovna její kolegové dokončují v Los Angeles a v Sydney, si tedy zatím nechává pro sebe.

Elegantní firemní showroom na jedné z nejlukrativnějších pražských adres měl to podzimní dopoledne ještě dveře dokořán, ale Rytířská ulice už zela prázdnotou. Další vládní nařízení byla na spadnutí, a tak žádní zákazníci, ba ani turisté si neprohlíželi křišťálové lustry, nezkoumali svítící moderní instalace a artefakty, nezajímali se o vystavené šperky. To ticho bylo až křišťálově průzračné. A napjaté.

Lucie Karlová, přesná, až striktní ve formulacích, úsporná v gestech, přitom zapálená pro obor a koneckonců pro celý liberecký region, v němž společně se svým mužem vlastní jednu z největších firem, se však nenechala vyvést z míry.

HN: Žijeme v době koronavirové. Jak se projevuje v Kamenickém Šenově, kde v Preciose Lighting pracuje na 600 lidí?

Dodržujeme vládní nařízení, zavedli jsme hygienická opatření, od jara praktikujeme dílčí home office a zvláštní režim máme pro ty, kteří cestují. Přeorganizovali jsme výrobu tak, aby se některé týmy nemusely potkávat, v pátek mají určité provozy volno. Nicméně potřebujeme komunikovat napřímo, vždyť naše projekty jsou založené na kreativitě a podílí se na nich lidé nejrůznějších oborů a řemesel. V tomto směru je to těžší. A bohužel, v důsledku koronaviru se omezil i kontakt se zákazníky a partnery.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.