Na téma podobné tomu, které si zvolil Lawrence Wright pro svůj román, natočil režisér Steven Soderbergh před devíti lety film Nákaza. K vidění je nyní na HBO.
Foto: HBO
Načasování katastrofického románu amerického spisovatele Lawrence Wrighta nemohlo být přesnější. V knize Na konci října nepustoší lidstvo jen smrtící virus, ale především následky špatných politických rozhodnutí.

Snění o konci světa, takového, jaký známe, se v americké kulturní tradici spojuje s hledáním nové naděje a jednoty. Román Na konci října od držitele Pulitzerovy ceny Lawrence Wrighta by na první pohled mohl budit dojem, že vytváří knižní obdobu apokalyptických blockbusterů, kterými Hollywood od devadesátých let nešetřil.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.