Herečka Anya Taylor-Joyová v životní roli enormně talentované šachistky ztvárňuje veškerá hnutí geniální mysli svou tváří a očima, které magnetizují soupeře i diváky.
Foto: Netflix
Patří k vrcholům letošní televizní tvorby. Dámský gambit, nový dramatický seriál Netflixu o talentované šachistce, která poráží všechny mužské soupeře, přetváří šachy v takřka adrenalinový sport. Podobně vynalézavě a s nadhledem vypráví také o tom, jaké to je být géniem.

Společnost Netflix přetvořila známé heslo "sportem ku zdraví" do zcela nové maximy: sportem k obřímu úspěchu. Volají tak prakticky všechny seriály se sportovní tematikou této internetové televize. Dokument jménem Dycky Sunderland proměnil příběh o vzestupu a pádu anglického fotbalového klubu z malého průmyslového města v dojemnou i strhující tragikomedii. Seriál F1: Touha po vítězství i naprostým laikům přiblížil krásu a krutost automobilových závodů. Ale nyní se Netflix postavil největší sportovní výzvě. Natočit jako uhrančivé drama hru v šachy.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.