Bruce Springsteen se hlásí k dávným vzorům z mládí. Je to jeden z laskavě nostalgických prvků, které pomáhají vytvářet vzpomínkový charakter desky Letter To You.
Foto: Profimedia
Říká se, že opravdovým básníkem může být člověk jen v mládí a potom až tehdy, když se jeho cesta chýlí ke konci. Svou letošní deskou Rough and Rowdy Ways to potvrdil Bob Dylan a nyní také Bruce Springsteen titulem Letter To You.

Nadšené reakce označují Springsteenovo dvacáté řadové album Letter To You za nejlepší zpěvákovu nahrávku posledních dvaceti, možná dokonce třiceti let. Přitom nedávno v jednom rozhovoru Springsteen tvrdil, že před vznikem desky měl jako autor tvůrčí blok a nějakou dobu nebyl schopen napsat ani řádek. Předchozí titul Western Stars prý poskládal jen ze starých písní a teprve práce na Let­ter To You odblokovala tvůrčí křeč. V době loňského nahrávání ve Springsteenově soukromém studiu v New Jersey bylo muži, přezdívanému The Boss, rovných sedm­desát. Za okny sníh a pošmourno a v duši pocit, že se svět kolem něj pomalu vyprazdňuje.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.