Myš a klávesnice tiché jako myš
Foto: archiv firem
Nejlepší mechanické klávesnice mají citelnou slabinu – psaní na nich má zvuk kulometné palby. Jde to ale i jinak. Neslyšná klávesnice si ale zaslouží lehce cvakající myš.

Hluk, který dělá klávesnice a myš, to není něco, čemu by většina lidí věnovala pozornost při výběru nového vybavení. V kancelářích a ještě více v domácnostech, kde nemusí být nejlepší nálada, však může jakýkoliv hluk působit jako rozbuška. Ostatně stížnosti na hlasité mechanické klávesnice se sem tam ve zprávách pro HR oddělení objevují. I to je nejspíše důvod, proč vznikla sada MK295 Silent Wireless Combo od Logitechu.

Klávesnice i myš v bílé nebo černé barvě působí obyčejně. Klávesnice má standardní rozložení kláves s plnou velikostí tlačítek, numerickou klávesnicí a přiměřenou nabídkou multimediálních kláves. Jde v podstatě o novou a tichou variaci na nejprodávanější klávesnici na světě, Logitech MK270. Myš je jen základní a obyčejná se symetrickým tvarem, který je vhodný i pro leváky, ale reálně nenadchne ani praváky, ani jejich protějšky. Obě zařízení se k počítači připojují malým USB adaptérem, který z notebooku vykukuje na straně jen o pár milimetrů, nehrozí tak, že by se někdo za adaptér mohl zachytit a poškodit jeho nebo celý počítač.

V praxi celá sada funguje podle očekávání. Zvuk kláves i myši je skutečně neslyšný. Psaní na klávesnici není tak pohodlné jako na špičkové mechanické klávesnici, stisk kláves je bez výrazného odporu, měkký, ale dá se na něj zvyknout. Klávesnice nemá sklony k nechtěnému opakování stisknutých znaků. Odolat by měla také polití, samotný mechanismus je chráněný silikonem a voda nebo kafe protečou otvory v konstrukci klávesnice.

S myší jsem osobně nebyl tak spokojený, působí laciněji než klávesnice a tvar mé ruce zvyklé na ergonomické herní myši nevyhovoval. Osobně bych si raději koupil od Logitechu jeho další novinku z profesionální řady MX. Cestovní MX Anywhere 3 je také docela malá, ale dobře sedne do dlaně a má vynikající kovové posunovací kolečko. Samotná myš za 2300 korun je ale více než dvakrát dražší než celá sada MK295.