Herec, nebo hráč? Stanislav Láník (Jan Cina) má talent, ale v dobovém dramatu z 50. let nazvaném Herec jej zdaleka nevyužívá jen k budování umělecké kariéry.
Foto: Česká televize
Směs dramatu a thrilleru vypráví jako o život příběh z poúnorového komunistického Československa. Místy se však v trojdílném seriálu Herec "tančí" na hraně vkusu. Druhou část minisérie s Janem Cinou v hlavní roli odvysílá Česká televize v neděli.

Kamera hledí vzhůru, skoro jako by se bála. Podobně civí okolostojící lidé na římsu domu, odkud právě na zem dopadl dámský střevíc. Píše se rok 1953 a hned úvodní scéna třídílného seriálu Herec, jehož druhou část odvysílá Česká televize tuto neděli, vykresluje dobu prostoupenou strachem a panikou. Chtít skoncovat se životem se v Československu 50. let minulého století mohlo jevit jako "rozumná" volba.

Ale ta se rozhodně netýká mladého herce Stanislava Láníka, který má talent, ambice a hodně špatný kádrový profil. Jeho nejtěžší rolí však není hrát tehdejší budovatelské kusy v Divadle pracujících. Stanislav podléhá také režii z míst, která svou mocí dalece přesahují divadelní prkna.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.