Čtveřice hrdinů dánského snímku Chlast se rozhodne udržovat si stálou hladinku alkoholu v krvi.
Foto: Film Europe
Dánské drama Chlast patří k nejeuforičtějším filmům roku. Režisér Thomas Vinterberg nechává čtveřici hrdinů kontrolovaně popíjet a dívá se na alkoholismus bez moralizování a předsudků. Jeho snímek se nevyhýbá tragédiím, ale především je oslavou života.

Lidé se rodí s jedním zásadním deficitem. V krvi jim chybí půl promile alkoholu. Odvážné tvrzení třiašedesátiletého norského psychiatra Finna Skårderuda vlévá novou energii do žil protagonistům dánského filmu Chlast, který právě hrají kina. Čtveřice životem unavených středoškolských učitelů si vezme k srdci psychiatrovo moudro a jasně si odpoví na variaci slavné hamletovské otázky: "Pít, či nepít?"

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.