Turris Shield ve firmách i domácnostech, které chtějí být co možná nejlépe chráněny před útoky hackerů, odvede dobrou službu.
Foto: CZ.NIC
Nová internetová krabička od neziskové organizace CZ.NIC zajistí bezpečné připojení k internetu za přiměřenou cenu nejen firmám, ale také domácnostem.

Turris Shield je nové zařízení z dílen správce českého internetu CZ.NIC, který se snaží propagovat internetovou bezpečnost i nabídkou vlastního hardwaru. Bezpečné routery Turris Omnia jsou ale poměrně drahé − aktuální model Turris Omnia 2020 přijde na osm tisíc korun. Turris Shield je levnější alternativa s cenou 2990 korun.

Není to ovšem klasický domácí nebo firemní router, ale hardwarový firewall, který funguje jako "pohraniční kontrola": hlídá, aby se do vnitřní sítě nedostaly škodlivé elementy zvenčí. Kromě toho má i další funkce a může fungovat také jako VPN server, který šifruje komunikaci mezi domácí sítí a vzdálenými počítači.

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.