Francouzský prezident se tvrdě opřel do obhajoby štrasburského sídla europarlamentu.
Foto: Reuters
Francouzský prezident se tvrdě opřel do obhajoby štrasburského sídla europarlamentu. Části lidí se při tom muselo ulevit.

Někteří evropští poslanci se při cestách do Štrasburku ubytovávají v Kehlu, který je odsud, co by kamenem dohodil, stačí přejít Rýn. Německá realita za řekou totiž znamená, že v hotelích dostane host pořádnou peřinu, zatímco na opačné straně mostu Evropy převažuje tradiční francouzské stlaní. Bývalý europoslanec Josef Zieleniec býval vždycky nešťastný, když nesehnal pokoj v Kehlu a musel se večer soukat do několika tenkých dek přes sebe pevně založených pod matrací. Jižanským poslancům naopak tohle zpravidla vyhovuje, protože jsou na stejný systém zvyklí ze svých domovin.

Evropa je zkrátka pestrá a ukazují to i různé způsoby stlaní. Francouzský prezident Emmanuel Macron ale pravděpodobně nemyslel na soutěž štrasburských pokrývek s duchnami v Kehlu, když poznamenal, že pokud se europoslanci přestanou scházet ve Štrasburku a zůstanou jen v Bruselu, budeme "v háji", jak doslova řekl Macron.

HN

Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.