Penzista Harold si na své kempinkové židli užívá slunečného zářijového dne. Ovšem přerušovaně, každou chvíli vstane a posune svou stoličku o dva metry dál na další modrý puntík. Značky vymezují bezpečné rozestupy při pandemii koronaviru. Volební místnost v okrese Fairfax ve Virginii na předměstí Washingtonu patří k prvním z celé země, kde začalo předčasné hlasování, a fronta se táhne několik set metrů. "Čekám tu už 80 minut," počítá muž, jehož tvář zakrývá rouška a bílé vlasy kšiltovka. "Chtěl jsem si vzít i stan, ale ten jsem nakonec nechal doma," směje se.
Téma
Strachy volební Ameriky: Zděšení z výhry druhé strany je v zemi extrémní. Situace se může vyhrotit

Prezidentští kandidáti Donald Trump a Joe Biden mají za sebou první předvolební debatu. Byla plná urážek a skákání si do řeči, zejména současný prezident se choval zcela neomaleně.
Foto: ČTK/AP
Zděšení i nadšení z Donalda Trumpa je ve Spojených státech extrémní. Demokraté i republikáni bijí na poplach, že vítězství druhé strany změní Ameriku k nepoznání. Prezident mobilizuje své věrné, soupeř Biden ty, kteří minule odmítli volit Clintonovou. Prezidentské volby začaly, pochyby o jejich férovosti i obavy z vyhrocení situace mezi Američany sílí.
HN
Máte již předplatné? Přihlaste se.